UMKAUMKA

Knižnica

Architektura_Mesta_2_2024_V01_Pages Stefancova_L.__Gorner_K_-_365_POJMOV_Z_URBANIZMU
Stefancova_L.__Gorner_K_-_365_POJMOV_Z_URBANIZMU

Strata svetového dedičstva: Vojna a prírodné katastrofy

Videoprednáška docenta Tegga Westbrooka, Univerzita v Stavangeri. Prednáška je zameraná na skúmanie účinkov prírodných katastrof na najdôležitejšie kultúrne a spoločenské pamiatky pre všetkých – pamiatky svetového dedičstva. Ako vojny, zemetrasenia a iné prírodné katastrofy ovplyvňujú integritu a stav týchto dôležitých oblastí? Aké sú ich zraniteľné miesta v kontexte bezpečnosti spoločnosti? Prednáška sa zaoberá prípadovými štúdiami z Benátok, Chorvátska a Grécka. Prednáška je v anglickom jazyku.

Udržateľné a odolné mestá: príklady z Talianska

Videoprednáška docenta Tegga Westbrooka, Univerzita v Stavangeri. Prednáška sa zaoberá témou udržateľnosti a odolnosti miest s osobitným dôrazom na nepriaznivé klimatické zmeny. Ako sa môžu husto osídlené mestá so špecifickou klímou prispôsobiť novým podmienkam? Môžu Benátky a Rím, ktoré tiež zápasia s masovým cestovným ruchom, podporovať udržateľnejší spôsob svojho fungovania? Prednáška načrtáva možné riešenia na zmiernenie týchto negatívnych prognóz, pretože na ich realizáciu nie je veľa času.

Adapation to climate chageEnergy PovertyTaking care of communitiesSmart city

Videos

string(311) ""
  string(5) "Promo"